Vivienne Night

Navigation Menu

Face charts

Hejka :)

        Tym razem coś bardziej praktycznego :) a mianowicie o FACE CHART'ach czyli projekcie makijażu na papierze. To bardzo przydatne narzędzie zwłaszcza, kiedy chcecie zaprojektować makijaż dla siebie lub kogoś i nie zapomnieć jak wyglądał i jakich kosmetyków użyłyście by go stworzyć, lub macie jakiś zwariowany pomysł i chcecie go zachować na później.

        Ja najczęściej używam go do projektowania makijażu do sesji zdjęciowych, to dla mnie taka mała ściąga, na którą mogę w każdej chwili zerknąć i przypomnieć sobie jaki był pierwotny pomysł oraz sprawdzić dokładnie np. nr koloru cienia bądź pomadki .

        Niestety na zwykłym papierze (np. takim do ksero) nie da się ich robić, tak samo nie nadają się do tego bloki rysunkowe czy bloki techniczne, ponieważ ich kartki są zbyt śliskie i cienie zupełnie się z nich osypują, bo nie mają żadnej przyczepności. Trochę mi zajęło na czym najlepiej je robić, ale wreszcie znalazłam rozwiązanie - jest to blok do akwareli kartki w nim nie są gładkie tylko mają lekką fakturę dzięki temu kosmetyki "wnikają" w kartkę. Można go dostać w sklepach dla plastyków lub zamówić w internecie lub ewentualnie kupić w empiku (choć tam jest najdrożej).

       Face chart'y łatwo znaleźć jeśli chcecie na nich zacząć pracować wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło "face chart" i w grafice macie ich sporo do wyboru wystarczy zapisać, wydrukować i już można każdy pomysł przenieść na papier. W ten sposób zawsze możecie wrócić do tego co stworzyłyście i wykorzystać go jako swój makijaż lub malując inną osobę. Tak więc, życzę wam ciekawych pomysłów i udanej pracy na face chart'ach. Poniżej przedstawiam parę moich face chartów:)Pozdrawiam
Vivienne Night :)

0 komentarze:

Follow @ VIVIENNE NIGHT