Vivienne Night

Navigation Menu

Atrakcja Turystyczna / Tourist Attraction

Hejka, dziś trochę do poczytania, pozastanawiania się i ogólnie chciałabym wymóc na was dyskusje, poznać waszę zdanie na temat... opalania się nad morzem.

Hi there! Today something to read and to consider, and also I’d like to know your opinion about... sunbathing, on the beach.


„Opalanie się, a co w tym nadzwyczajnego? leżenie plackiem na kocu/ręczniku i smarzenie się” – powiecie. Otóż mam tutaj na myśli opalanie się... ale topless, którego jestem dość dużą zwolenniczką.

„Sunbathing, you say „what is special in sunbathing, what to discuss about?”. Well maybe nothing special but I’d like to talk about sunbathing topless, which I’m enthusiast.

Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że nie lubie po prostu białych pasków powyżej pasa. Często nosze topy z odkrytymi ramionami, czy sukienki z odkrytymi plecami i te ślady od stroju wyglądają mało estetycznie.

Why? First of all that I just  dislike those white stripes over my waist. Usually I’m wearing sleeveless tops with open shoulders, or dresses without back, and those white marks looks very bad.

Po drugie, kurczę, nie mam się czego w sumie wstydzić faceci latają bez koszulek, z wielkimi bandziochami na przodzie i nikt im nie każe zakładać załóżmy... „brzuchonosza”. Kurcze kobiece piersi są fajne, estetyczne dlaczego mają być białe?

Secondly – I don’t have to be shy, I don’t have anything to hide, and well, many times when I’m on polish beach (but not only) men are sunbathing without shirts, even if they have huuuuugeeee bellies, and nobody have anything against them. What the hell – tits are beautiful, are esthetic why they have to be under the cover of swimsuit?

Po za tym, chcemy być piękne, śliczne, kuszące, ale dajemy się ograniczać czy to jakimś męskim twierdzeniom, „że tylko dziwka tak się opala”, czy to kościołowi, który pewnie znalazłby masę jakiś zabobonów na ten temat (jak znajduje na temat in vitro, aborcji czy związków partnerskich). W krajach europy zachodniej, jak francja, hiszpania, włochy to normalne (nawet starsze kobiety nie widzą w tymprzeszkód), w polsce czuje się jak jakaś atracja turystyczna, szczególnie gdy przechodzi grupa samców, która na widok nagich piersi dostaje wytrzeszczu jakdyby nigdy cycków nie widzieli.

After all, we want to be beautiful, pretty, tempting, but we allow ourselves to be limited by a men assertion that "only a bitch, tans topless". Or by the church, which probably would find a mass of superstition on this subject (as on in vitro , abortion and civil unions). In the countries of Western Europe, as france, spain, italy is normal (also elder ladies are tanning in this way), in poland I feel like a tourist attraction, especially when next to me is passing a group of males, which at the sight of naked breasts gets a stare like idiots which never saw tits.

Powiedzcie proszę co sądzicie na ten temat, wypowiedzcie się w komentarzach, komentarze w stylu “fajny post/blog” i inne podobnie wyszukane nie będą publikowane.


Please let me know what do you think about this topic, please write it in comments. Regardels I will not publish very sophisticated comments like “nice blog/post”.

Pozdrawiam / Greetings / Saludos
Vivi:)

51 komentarzy:

 1. It's hard here especially in NY to sunbathe topless, without getting gawked at. I'm personally not that brave so I would feel awkward lol. Also, not sure if we have that many "nude" beaches, where we're allowed to. I guess, that only way we could get away with it & do it comfortably is somewhere private.

  - Audrey Allure
  http://audreyallure.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie zastanawiałam się tan tym tematem. Ale fakt, że istnieje stereotyp, gdzie kobieta powinna siedzieć w domu, a jak wyjedzie na ulice i pokaże coś więcej to od razu jest oburzenie, a on jest gwiazdą. Takie porównanie.
  Jedni są za opalaniem topless, a inni nie. Nie jestem za ani przeciw. Jeśli ktoś to lubi, to niech to robi, tylko by się nie obnosił z tym za bardzo, bo niektórzy aż są wulgarni.
  Pozdrawiam.
  Deep In Dreams

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy powinien opalać się jak chcę i nikomu nie powinno to przeszkadzać. Jeśli ktoś nie wstydzi się swojego ciała to nie widzę zastrzeżeń, żeby opalał się topless. :)

  http://orbid.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. It's definitely not a thing to have "nude beaches" over here in the U.S, men would gawk and make women uncomfortable, but I know overseas it's not such a huge deal. I don't really care about tan lines lol so I guess it doesn't apply to me.

  istylelooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. thx for your comment :)
   i'm definietly white-lines on my body hater ;)

   Usuń
 5. I love this topic. In Lithuania I feel the same way as you and I don't like people staring at me but I do it anyways :)

  astadek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja również nie widzę żadnego problemu w tym by kto chce opalał się topless, według mnie też lepszy efekt wtedy uzyskamy :)

  Blog z bajkowymi i fantasy sesjami zdjęciowymi. :)
  Nowa sesja zdjęciowa z drugą modelką pt. ''rock'':
  http://moooneykills.blogspot.com/2015/07/rock.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mam żadnego problemu z kobietami opalającym się topless,chociaż sama chyba nie potrafiłabym się rozebrać. :) moim rozwiązaniem są biustonosze bez ramiączek,nie widać żadnych pasków :)


  980201.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dlaczego nie? :) kwestia przywyknięcia i przestawienia :)
   co do bikini "bez ramiączek" - też je lubiłem, ale jak np. założysz coś z mocno wyciętym dekoltem to i tak widać nieopalone miejsca. :)

   Usuń
 8. Ja nie opalam się w ogóle (mam uczulenie na słońce). Ale jeśli ktoś chce mieć opalone piersi i zamierza to robić w miejscu publicznym to nie mam nic przeciwko. No chyba że zbierze się dość duża grupa ludzi którym to będzie przeszkadzać. Wtedy chyba ta osoba może ubrać górę z kostiumu, czy iść opalać się w innym miejscu.
  http://astrall-bloguje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. albo niech ta grupa zmieni miejsce ;) nikt nie karze im opalać się w moim towarzystwie ;)

   Usuń
 9. nie widzę przeszkód do opalania topless ale do pewnego wieku naprawdę ;)
  MÓJ BLOG ZAPRASZAM-KLIKNIJ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pomijam tutaj względy estetyczne, zakładam, że każda z nas ma lustro w domu i jest na tyle świadoma, że umie ocenić - czy będzie straszyć innych czy nie:) to tak jak z "brzuchatymi" facetami ;)

   Usuń
 10. Ja osobiście nie opalam się topless i chyba jeszcze nikogo takiego nie widziałam (oprócz pań, które leżą na brzuchu i po prostu mają rozpięty na plecach stanik, ale już widzę jaką sensacje wywołałaby kobieta, która swobodnie by chodziła bez biustonosza.

  Zapraszam;) ---> klik, klik

  OdpowiedzUsuń
 11. W pewien sposób masz może rację. Szczególnie przekonał mnie argument z mężczyznami, którzy mają duuuże brzuchy, co strasznie mnie brzydzi. Zgodzę się na pewno z tym, że te paski na plecach nie wyglądają zbyt estetycznie. Dobrze, że ja mimo wszystko nie chodzę zbyt często na plażę, a raczej wybieram góry ;)
  Arleta!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. swego czasu też często jeździłam w góry latem, jednak... teraz zamieniłam pory roku i zimę spędzam na nartach, a w lecie jeśli jest pogoda, staram się leżeć na plaży :)

   Usuń
 12. Żyjemy w takim kraju, w którym pewne wartości są przestrzegane, i nikt tego nie zmieni. Ja raczej nie jestem zwolenniczką opalania się nago i na pewno nie chciałabym oglądać kobiecych piersi... Myślę, że powinne być specjalne miejsca, dla osób, które opalają się nago. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hmm, czy ja w którymś miejscu napisałam o opalaniu się nago? :)
   o jakich wartościach, moja droga, mówisz?

   Usuń
 13. Mówię tu o starszych osobach, dzieciach i żonach...
  Przyjęło się, że kobiece piersi, są miejscem intymnym, więc można by sądzić, że jest to w jakimś sensie nagość.

  Z tego co widzę, nie tolerujesz zdania innych, tylko twardo stajesz przy swoim. Moja droga, swoich poglądów nie narzucaj innym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. piszesz o wartościach, teraz o starszych osobach, dzieciach i żonach... co ma piernik do wiatraka? Starsze osoby wiedzą jak wygląda ciało kobiety, dzieci również wiedzą jak wygląda ciało ich rodziców i czym się różni kobieta od mężczyzny, a żony... co mają do tego żony? pseudo zazdrość?

   zdanie innych jak najbardziej ma dla mnie znaczenie, dlatego jak wół pisze "zachęcam do dyskusji". Dyskusja nie polega na powiedzeniu "fajnie, że masz swoje zdanie, toleruje je" tylko na chęci zrozumienia innych poprzez argumenty. Cenie sobie dobrze uargumentowaną krytykę, ale nie gadanie o wartościach, "wartość czego"? Podobnie jak to miało miejsce z małżeństwami homoseksualnymi - "jestem na nie bo mam takie wartości" bądź "jestem partiotką i gaye są fuj".

   Usuń
 14. Ciekawy temat poruszyłaś :D Rzadko się opalam i nie przepadam za leżeniem na plaży, ale raczej nie miałabym jakiś większych problemów z opalaniem się topless. Studiuje fizjoterapię, a na tym kierunku trzeba się wyzbyć wstydu przed pokazywaniem ciała :)
  gloriousdolls.blogspot.com!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też kiedyś tego nie lubiłam, wydawało mi się to bezsensowną stratą czasu, jednak gdy zaczęłam wyjeżdżać na półwysep, pokochałam to... polubiłam to wylegiwanie się na słońcu i uczucie kiedy faktycznie moje ciało wypoczywa :)
   widzę, że mamy podobnie, również studiuje kierunek, przy którym trzeba się wyzbyć wstydu, jednakże już przed studiami opalałam się bez góry od stroju :)
   dzięki za komentarz :)

   Usuń
 15. I will try not to be one of those idiots that acts like we have never seen boobs before but I know I have some of that in me. But honestly what is even more sexy that just bare breasts is a sight such as your first picture. That beautiful, bare back which indicates the same for front. I like the mystery of that much better. Honestly, at my age, I have seen plenty of boobs. I think almost seeing them is much more exciting. And it is totally ridiculous that women cannot be topless everywhere men can. If there was ever a better sign of how sexist the world is still today I do not know it. As if breasts were going to corrupt someone. Here in America there are often, yes often, stories of women being thrown out of places for breast feeding. Can you imagine? People clinging to bad mythology and forgetting the true love behind it all which couldn't care less if we all walked around stark naked 24/7. Makes me crazy!

  Thanks for the sweet comment on my blog! I hope my comment did not offend.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. thanks for your comment :) here in Poland was huge debate about "where women can and can't feed her kids". World is strange, everywhere we can see sexuality, but from other side sexuality is criticized by many.

   Usuń
 16. Jeżeli chodzi o opalanie się topless w domowym zaciszu to ok, ale na plaży? Po pierwsze są tam dzieci, po drugie nikt nie chce oglądać cudzych piersi...

  http://justdaaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzieci od urodzenia oglądają piersi, nie róbmy z seksualności człowieka tematu taboo. Dzieci też same "latają" nago po plaży i choć tego nie lubię, nic z tym nie robie ;). "Nikt nie ma ochoty" - po co uogólniać? Ja męskich zaniedbanych bebechów też nie mam niby ochoty oglądać a jednak znajduje je na plaży. Nie chodzi tutaj o zwykłe "robienie na złość" czy paradowanie z gołym biustem po mieście tylko normalne plażowanie. :)

   Usuń
 17. Szczerze mówiąc ja nie mam nic przeciwko temu, jednak sama ot tak nie opalałabym się topless w miejscu publicznym, bo się po prostu wstydzę. Jednak mam tutaj swoje ulubione miejsce na skałach, gdzie nikt raczej nie chodzi to i nago się opalam. Nie widzę w tym nic złego i te białe paski na ciele też mi przeszkadzają. :)

  http://oczyoutsidera.blogspot.se

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wstyd da się przełamać :) każda z nas ma to samo :) - również mam miejsce gdzie mogę się swobodnie nago poopalać, ale jest oddalone parę km. ode mnie :) więc jednak wybieram topless i plaże, na którą mam kilka minutek spacerkiem :)

   Usuń
 18. Mysle, ze każdy powinien opalać sie tak jak lubi:) nie lubie białych śladów i w "miejscach prywatnych" opalam sie topless;) na plazy jednak traktuje nagość jako intymność i sama nie zdejmuje kostiumu, ale nie przeszkadza mi to :)

  OdpowiedzUsuń
 19. It depends on your point of view. I agree that you should do what you want. It does not mean that if you tan topless you are a bitch. Just do what you want and not care of haters. Cause haters gonna hate right? :)

  check out my new post on: http://styleccentricfashion.blogspot.com
  follow for follow on ig: @styleccentricfashion
  follow for follow on bloglovin: https://www.bloglovin.com/blogs/sandf-styleccentric-fashion-14140809
  fan for fan on lookbook: http://lookbook.nu/monskinsmons
  follow for follow on: gfc and g+

  OdpowiedzUsuń
 20. Moim zdaniem jak ktoś chce się opalać nago to niech idzie na plażę nudystów i wtedy do woli :)
  Albo w jakimś ustronnym miejscu, gdzie nikt nie widzi,gdzie jesteś sam to ok. Ale na normalnej plaży to raczej dla kobiety nie wypada. Fakt,że mężczyźni nie muszą zasłaniać swojej klaty,niestety taki nasz 'urok',że mamy piersi i raczej na normalnej plaży nie powinniśmy ich odkrywać,bo rzeczywiście byłoby to dziwkowate. Takie moje zdanie :D

  Bardzo proszę o poklikanie w linki u mnie w poście,bardzo mi na tym zależy. Jeżeli poklikasz napisz,a ja się odwdzięczę.Jak chcesz weź udział w konkursie :)

  http://martynencjatestuje.blogspot.com/2015/07/paczka-od-dresslink-stylizacje.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki za komentarz:)
   gwoli ścisłości - nigdzie nie napisałam o opalaniu się nago :) topless a nagość to jednak różnica.
   Taki nasz urok więc powinnyśmy być z tego dumne a nie ukrywać się przed całym światem :) nota bene mężczyźni też mają swego rodzaju piersi i sutki. Czym dla przykładu męski sutek różni się od kobiecego? :)
   pozdrawiam

   Usuń
 21. każdy powinien sie opalc jak chce:)
  pozdrawiam świetny blog będę zaglądać częściej

  Zaczynam współpracę z jedną firma i potrzebuje Twojej pomocy:) Czy mogłabyś poklikać w linki, bardzo mi zależy ! :)
  http://natalia004j.blogspot.com/2015/07/lucluc.html

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja w sumie nie mam na ten temat zdania, ale nie jestem do końca pewna, czy czułabym się swobodnie na plaży, gdzie obok mnie leżałaby dziewczyna topless ;)

  NOWY POST NA FABRYCE MIĘTY KLIK! :))

  OdpowiedzUsuń
 23. I'm with you on not enjoying strap marks, though I don't think I'd go as far as sunbathe topless to avoid them! Having said that, this is purely due to onlookers and not personal choice.. when I'm guaranteed total privacy without fears of ending up half naked on the internet (haha), I'm 100% for it :)

  Gabrielle | A Glass Of Ice

  x

  OdpowiedzUsuń
 24. The first picture♥♥♥ oh, and I agree with you, I don´t like white stripes. :) What if we follow each other? Let me know, sweetie!

  Simona | liveinfoxworld.blogspot.com

  ....

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja raczej wolę się opalać w stroju kąpielowy, mniej się krępuje ;)

  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Zgadzam się z Tobą, że opalanie się topless to nic złego (choć osobiście chyba bym się nie odważyła, chyba, że większość kobiet by się tak opalała, także wtedy w takiej sytuacji - czemu nie spróbować?), jakkolwiek wydaje mi się, że w Polsce "topless" jest tematem tabu, chociaż jak zauważyłaś - w państwach Europy Zachodniej to nic złego, jest to normalne. I też nie lubię śladów po ramiączkach, wyglądają bardzo nieestetycznie! :)

  http://crafty-zone.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 27. I don't usually sun bathe because I really have a sensitive skin. Anyway, I don't have a problem with people who sunbathe wearing revealing clothes or topless. We all have our own freedom and we could do whatever we want.

  Have a nice day! :)

  xoxo,
  SHAIRA
  www.missdream-girl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 28. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale chyba nie odważyłabym się opalać bez stroju. Raczej źle bym się czuła.

  Zapraszam: http://velina-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 29. Nie wiem, czy odważyłabym się na opalanie topless. Obecnie raczej nie, choć również nie lubię białych pasków. Lecz tak jak napisałaś w innych krajach nie uchodzi to za nic 'nadzwyczajnego', więc na takich wakacjach inaczej się o tym mówi. Niestety żyjemy w Polsce i tutaj od razu wszyscy spoglądają na Ciebie niezbyt przychylnie. Moim zdaniem każdy powinien opalać się jak chce i sądzę, że nie ma nic złego w opalaniu się topless.

  Pozdrawiam ♥,
  yudemere

  OdpowiedzUsuń
 30. No cóż, żyjemy w kraju gdzie żeby coś "nowego" stało się "normalnym" musi minąć trochę czasu. Moim zdaniem, jeżeli ktoś czuję się tak komfortowo, i jest mu po prostu wygodniej, to nie widzę przeszkód, choć sama bym się na to nie odważyła. Dobrze, że poruszasz takie tematy :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Great topic. I stay away from the sun and sunbathing. If I had to do it topless, I'd probably feel more comfortable with a small group of people and then get more relaxed. I don't see anything wrong with it.
  Fabulous Giveaway For My 1year Blog Anniversary
  http://fashionablyidu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 32. This is a sensitive topic for me especially because in Kenya women are often stripped for wearing mini skirts....you can imagine what they would do to a woman who sunbathed topless. Anyway, darling....it's your body your life....if all they do is stare then I don't see the problem. But it's probably easier on a private beach.
  I've never thought of it from the white lines perspective bu now that you've mentioned it I see the necessity to sun bathe topless.
  And yes, tits are a much more beautiful sight than a pot belly......you wonder why the later isn't judged.

  http://pearlsprettyskin.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 33. Po pierwsze dlaczego w poście napisałaś Polska z małej litery? Chcesz uchodzić za nowoczesną kobietę wiec powinnaś znać podstawowe zasady pisowni o swoim ojczystym kraju nie wspomnę. Większość ludzi ma jakieś wartości np takie ze kobiece piersi czy miejsca intymne są przeznaczone dla oczu męża /chłopaka /czy dziewczyny jeśli są to osoby homo. Jako żona i matka nie życzylabym sobie żeby moje dziecko oglądało cycki jakiejś obcej kobiety. Jest to dla mnie demoralizujace i tyle. Nie można zmuszać innych do oglądania nagości. Są plaże do tego przeznaczone gdzie kto chce może iść i korzystać, możesz opalać się topless w ogródku czy na balkonie. Rozumiem że chęć pokazywania biustu wszystkim na plaży to wołanie - patrzcie jakie mam zajebiste cycki, bo nie mam jeszcze 40 lat bo jeszcze nie karmiłam jak wasze żony. Znam takie laski jak ty, zwykle puszczalskie które swoje usposobienie nazywają nowoczesnością. Tłumaczenie ze w innych krajach itd jest puste jak ty. Bądźmy konsekwentni - w innych krajach mogą cię za to ukamienowac. Ale tobie chodziło pewnie o inne "pewne" kraje.

  OdpowiedzUsuń
 34. Każdy opala się jak lubi. Nie mam nic przeciwko topless w Europie, Stanach itd. Jednak uważam za brak szacunku do kultury innych państw opalanie się z gołym biustem w jakimkolwiek państwie jak np Turcja, Tunezja itd. Dla mnie w tym momencie jest to już obraza kultury, brak szacunku. Jesteśmy gośćmi,więc szanujmy zasady/kulturę mieszkańców.

  A.

  OdpowiedzUsuń
 35. oczywiscie, w pelni sie z Toba zgadzam :) kraje arabksie maja inna kulture, ktora szauje. W poscie myslalam glownie o krajach zachodnich :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Ja myślę, że wszystko jest okej, jeśli się czujesz się w porządku z tym, że prawdopodobnie na pewno wszyscy obok Ciebie będą się na Ciebie gapić.Co do pasków, to masz kompletna rację, ohyda.
  Fajny pomysł z pisaniem w dwóch językach.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Follow @ VIVIENNE NIGHT