Vivienne Night

Navigation Menu

Demakijaż

Demakijaż to najważniejszy etap w pielęgnacji twarzy.


Wiele problemów z cerą wiąże się z niedokładnym a czasem co gorsze brakiem demakijażu. Zabieg ten nie tylko pozwala nam na usunięcie z powierzchni twarzy makijażu ale dzięki niemu usuwamy również kurz, oraz wszelkie zanieczyszczenia z powietrza które w ciągu dnia osadziły się na naszej skórze. Pozbywamy się też  potu, czy wydzieliny gruczołów łojowych – sebum, która natłuszcza naskórek.
Wszystkie powyżej opisane czynniki powodują zatykanie porów, których jeśli nie oczyścimy doprowadzą do zaskórników oraz innych problemów. Pamiętajcie! Nie należy nakładać kremów oraz makijażu na niedokładnie oczyszczoną skórę twarzy!

 Sam demakijaż nie powinien być tylko wykonywany wieczorem ale także rano, przed nałożeniem makijażu. Czemu rano? Ponieważ nasza skóra odnawia się w nocy i wytwarza sebum, które należy usunąć, by nakładając rano krem mógł on dostać się w głąb naszej skóry, usuwamy także kurz który osadza się cały czas, również teraz, gdy czytasz ten artykuł ;).
Czym wykonywać demakijaż? To zależy od tego co nam pasuje. Sposobów jest mnóstwo, możemy użyć mleczka, żelu, pianki czy płynu micelarnego. Wybór zależy od was samych, natomiast pamiętajcie, że nie należy używać kilku preparatów do demakijażu na raz, jest to nie potrzebne, a jeden produkt na pewno wystarczy. Nie musimy zmywać makijażu mleczkiem a potem poprawiać żelem. Wybierzcie jeden po którym będziecie czuły że Wasza skóra jest czysta.
           
Jak wykonać prawidłowo demakijaż twarzy?
Zaczynamy od oczu. Na zwilżony wacik nakładamy produkt do demakijażu. Przytrzymujemy go chwilę aby produkt rozpuścił nam tusz do rzęs, po czym ściągamy delikatnym ruchem z góry do dołu zamkniętej powieki, po czym przesuwamy płatek od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka aby zebrać rozpuszczone kosmetyki. Podczas demakijażu należy unikać pociągania i rozcierania skóry. Następnie usuwamy makijaż ust (używam tego samego kosmetyku) co do oczu i przechodzimy do demakijażu twarzy.
Nakładamy mleczko, żel lub inny preparat do mycia, rozprowadzamy go dokładnie po twarzy i szyi opuszkami palców, wmasowując, aż do momentu kiedy rozpuści nam makijaż. Następnie usuwamy rozpuszczony makijaż wilgotnym wacikiem
            Teraz gdy mamy oczyszczoną skórę z makijażu lub zrobiłyśmy poranny demakijaż należy użyć toniku aby przywrócić naturalne pH skóry oraz nakładamy krem do twarzy na dzień/na noc dobrany odpowiednio do naszego typu cery. Pamiętajmy także o kremie pod oczy i nawilżeniu ust.

  
W formie testów aktualnie używam:
  • Loreal Dermo-expertise – delikatny płyn do oczu i ust
  • Loreal Ideal Fresh orzeźwiające – mleczko oczyszczające
  • Loreal Ideal Glow rozświetlający tonik oczyszczający)
  • Barwa Siarkowa moc krem antybakteryjny – krem na dzień
  • Pharmaceris Krem z 10%  kwasem migadałowym ) – krem na noc:
  • Flosek Pharma – żel do powiek i pod oczy ze świetlikiem i chabrem bławatkiem
Miłego wolnego dnia :)
Vivienne Night :*

0 komentarze:

Follow @ VIVIENNE NIGHT